MoR® FAQ

Hledáte metodiku (způsob) jak manažersky zvládnout řízení rizik? Vyzkoušejte celosvětově nejúspěšnější standard! Nejčastější otázky a odpovědi na téma Management of Risk, metodiku M_o_R, certifikace a další..

Obecné

Zkratka Management of Risk - framewrok a celosvětový standard pro řízení rizik. Podrobnější informace o Principech, Procesech a Přístupu M_o_R k řízení rizik nejdete v sekci M_o_R - Metodika. 

Standard je plně kompatibilní s řízením projektů PRINCE2, programovým řízením MSP, portfolio managementem MoP, nebo také ITIL.

  • Vyšší konkurenceschopnost.
  • Efektivnější využívání zdrojů.
  • Zvýšení bezpečnosti poskytovaných služeb.
  • Efektivnější řešení neplánovaných příležitostí a hrozeb.
  • Risk Management pomůže úspěšně realizovat plánované změny.
  • Snížení podvodů a zneužití informací, ochrana duševního vlastnictví.
  • Systematický přístup k řízení rizik: méně "požárů" a nečekaných překvapení.

Vždy záleží na okolnostech. Organizace vnímají riziko jako hrozbu, nebo příležitost. Rizika mají buď pozitivní vliv a organizace bohatne, nebo negativní kdy se dostává do ztráty. 

Např. kurz České koruny: pokud roste, snižuje nám náklady na nákupy v zahraničí měně (příležitost). Ale pro zahraniční importéry znamená růst koruny snížení marže (negativní riziko).

Váš životopis bude s prestižním certifikátem MoR atraktivnější více, než kdy dříve. Znalost Risk Managementu se dostala mezi nejlépe placené pozice - viz aktuality. Metodika vám dodá sebedůvěru a schopnost řídit rizika v projektu, nebo celé organizaci - zároveň tak získáte i vyšší důvěru u vašeho okolí.

Pochopíte samotnou podstatu a rozsah rizik, kterým čelí vaše organizace. Naučíte se eliminovat rizika a snížíte jejich dopady na fungování organizace. Pragmatickým přístupem budete vytvářet bezpečnější podmínky pro realizaci strategických cílů, spuštění nových služeb, nebo produktů. 

Chcete získat dárek k narozeninám?