MoR® FAQ

Hledáte metodiku (způsob) jak manažersky zvládnout řízení rizik? Vyzkoušejte celosvětově nejúspěšnější standard! Nejčastější otázky a odpovědi na téma Management of Risk, metodiku M_o_R, certifikace a další..

Obecné

Zkratka Management of Risk - framewrok a celosvětový standard pro řízení rizik. Podrobnější informace o Principech, Procesech a Přístupu M_o_R k řízení rizik nejdete v sekci M_o_R - Metodika. 

Standard je plně kompatibilní s řízením projektů PRINCE2, programovým řízením MSP, portfolio managementem MoP, nebo také ITIL.

What does MoR bring to organizations?

Vždy záleží na okolnostech. Organizace vnímají riziko jako hrozbu, nebo příležitost. Rizika mají buď pozitivní vliv a organizace bohatne, nebo negativní kdy se dostává do ztráty. 

Např. kurz České koruny: pokud roste, snižuje nám náklady na nákupy v zahraničí měně (příležitost). Ale pro zahraniční importéry znamená růst koruny snížení marže (negativní riziko).

Váš životopis bude s prestižním certifikátem MoR atraktivnější více, než kdy dříve. Znalost Risk Managementu se dostala mezi nejlépe placené pozice - viz aktuality. Metodika vám dodá sebedůvěru a schopnost řídit rizika v projektu, nebo celé organizaci - zároveň tak získáte i vyšší důvěru u vašeho okolí.

Pochopíte samotnou podstatu a rozsah rizik, kterým čelí vaše organizace. Naučíte se eliminovat rizika a snížíte jejich dopady na fungování organizace. Pragmatickým přístupem budete vytvářet bezpečnější podmínky pro realizaci strategických cílů, spuštění nových služeb, nebo produktů. 

Chcete získat dárek k narozeninám?