Co je to BPMN

Business Process Model and Notation (BPMN 2) je grafická notace, plně kompatibilní s ISO 19510, která vás naučí modelovat business procesy. Používá se zejména pro detailní modelování, analýzu a redesign procesů podnikové architektury, která je známá také jako Enterprise Architecture (EA). 

  Co je to BPMN<span class='sup sup--tm'>™</span>

  BPMN

  Business Process Model and Notation (BPMN)

  Používá se zejména pro detailní modelování, analýzu a redesign procesů podnikové architektury, která je známá také jako Enterprise Architecture (EA). 

  Zápis procesů s pomoci BPMN 2 nabízí mnoho variant modelování a využívá se ve všech průmyslových odvětví. Je to také vhodný doplněk k metodikám TOGAF, či ArchiMate.

  - Modelování procesů v BPMN

  Co je cílem BPMN?

  Cílem BPMN 2 je standardizace zápisu a popisu procesů v celém životním cyklu (workflow).

  Jde o srozumitelný a zároveň dostatečně technický zápis procesů pro IT a technické manažery, či architekty, ale i management a business. Business Process Modeling Notation se stal defacto standardem pro tvorbu diagramů podnikových procesů. Přitom je nezávislý a technologicky neutrální na prostředí, ve kterém se implementuje.

  - Kurzy modelování procesů

  Komu je určen

  Kdo a proč by měl ovládat BPMN?

  Je určen všem zainteresovaným stranám, které se účastní prvotní analýzy, návrhu, redesingu, optimalizace procesů, nebo měření efektivity a výkonnosti a manažerské úrovni. Může jít tak o např. o architekty, byznys analytiky, projektové manažery, CIO, CEO.

  Jde o komplexní, srozumitelný a zároveň dostatečně technicky vyspělý zápis procesů, kterému budou rozumět nejenom lidé IT , či technologií, ale také byznysu. Stal defacto standardem pro tvorbu diagramů podnikových procesů. Přitom je nezávislý a technologicky neutrální na prostředí, ve kterém se implementuje.

  BPMN kurzy

  Jak na podnikové procesy

  Chcete získat dárek k narozeninám?