Co je to Kanban

Kanban je vizuální systém správy úkolů, který se používá k zefektivnění správy projektů, projektových úkolů, ale i operativních, strategických, či brainstormingových plánů. Slovo Kanban pochází z japonštiny v doslovném překladu znamená něco jako "karty, které jsou vidět".

  Co je to Kanban

  Kde se vzal Kanban

  Za vším hledejte snahu o zefektivnění automobilky

  Toyota investovala do Kanbanu hodně energie. Představila svou zdokonalenou verzi využití Kanban desky ve "štafetovém" systému pro standardizaci toku dílčích aktivit na klíčových výrobních linkách, které museli být just-in-time (JIT). 

  Přestože jde o systém z 50. letech 20. století, jde o podceňovanou a dokonalou metodiku, která skvěle pasuje na agilní projekty.

  Kde se vzal Kanban

  Kdo a proč využívá Kanban

  Od svého vzniku Kanban vyzrál jak po metodické stránce, tak je zde řada skvělých software produktů, které podporují kolaboraci a zpřehledňují práci v agilních týmech. 

  Metodika Kanban je užitečná všude tam, kde je snaha o kontinuální řízení změn. pojišťovnám, bankám, IT firmám, výrobním podnikům, ale i startupům pomáhá

  • efektivně spolupracovat
  • zvyšovat produktivitu napříč týmem
  • lépe hospodařit a využívat kapacity, zdroje
  • transformovat chaos na organizované řízení
  Kdo a proč využívá Kanban

  6 benefitů plynoucích z Kanban Boardu

  1 Systém

  Kanban system učí organizace lépe rozumět a vizualizovat tok práce takovým způsobem, aby se neustále zlepšoval a dosahovalo se efektivnějších výsledků.

  2Postupy

  Metodika Kanban obsahuje kromě populárního Kanban Desku" řadu dalších osvědčených postupů, technik, které akcelerují práci manažerům, ale i celým týmům.

  3 Rovnováha

  Metodika pomáhá dosáhnout a udržet rovnováhu mezi  tím, co je "požadováno" a zároveň tím, co je tým schopen kapacitně zvládnout. 

  4 Produktivita

  Kanban Desk odbourává neproduktivní postupy, špatnou kvalitu, nepředvídatelné výsledky, pozdní dodávky, čas na inovace a nevyužité příležitosti.

  5 Více s méně

  Metodika Kanban s pomocí řady technik pomáhá organizovat, učit se a zlepšovat schopnosti napříč týmem. Vypořádáte se mnohem lépe s multitaskingem a nastavíte správné priority.

  6 Motivace

  Kanban nemá žádné povinné postupy, ale naopak doporučení pro velké i malé projekty. Systém je aplikovatelný v celé organizaci a motivuje k hledání efektivních řešení problémů a výzev.

  Kanban kurzy a certifikace

  Kanban University by TAYLLORCOX

  Ukážeme vám, jak se vyhnout situacím, kdy vám přerůstá práce na jednom místě, zatímco na dalším je práce nedostatek. Zaměříme se i na komplexní a velké projekty. Zejména na jejich specifika, např. jak vytvořit workflow, nastavit role, odpovědnosti a řídit pracovní týmy.

  Koncepce celého školení je záživná prezentace Kanban Trainera kombinovaná s řadou interaktivních cvičení, her a simulací, která jsou organizovaná v malých skupinách.

  Kanban kurzy + certifikace

  Kanban kurzy a certifikace

  Chcete získat dárek k narozeninám?