ItilITIL® FAQ

Seznam nejčastějších otázek a odpovědí na téma ITIL (IT Infrastructure Library) a ITSM (IT Service Management). Nenašli jste svoji odpověď? Napište nám a získáte okamžitý feedback přímo od ITIL® Approved Trainera!

Obecné

Zkratka IT Infrastructure Library představuje know-how osvědčených postupů, které využívají organizace pro efektivní správu IT Service Managementu. Mezi hlavní přínosy patří:

  • efektivní investice do IT
  • manažerský systém řízení
  • zvýšení dostupnosti a kvality služeb

Určitě ne. ITIL jako framework lze využít u organizací všech velikostí, napříč obory. Mnoho organizací využívá ITIL pro zvýšení efektivity procesů a produktivity práce.

Určitě ne, přední společnosti jako Disney, IBM, HP, Google a další využívají best practice ITIL. ITIL je stále nejvyužívanější standard pro řízení IT.

ITIL je stále vyvíjen a zdokonalován. Tento standard lze využít jako celek, nebo jen jednotlivé části. Tailoring - přizpůsobení metodiky na míru je jednou z hlavních předností pro běžné využití v reálném životě.

Určitě nikoliv. ITIL Foundation je nezbytný kvalifikační předpoklad pro každého ITSM Managera. Bez těchto znalostí terminologie, principů a procesů nelze pokračovat v dalších a více stratgickách modulech.

Určitě jej lze doporučit. Nejde o konkurenční standardy, ale naopak doplňující se metodiky. ITIL se tak může stát páteřním systémem pro ještě efektivnější využití SCRUM, DevOps a dalších.

Chcete získat dárek k narozeninám?