Blog

Filtrovat články

Nový

Tři produkty pro efektivní whistleblowing proces

Potřebujete si ověřit, že jste whistleblowing zavedli včas? Nebo dohnat zpoždění? Využijte 3 moderní produkty pro implementaci a kontrolu whistleblowing procesu!

Zobrazit celý článek04.04.2024

Nový

5 největších manažerských "compliance" přešlapů, které skončily obří ztrátou

Compliance je v českém prostředí pořád tak trochu cizí slovo. Co vlastně znamená a proti čemu compliance program chrání firmy, jejich vedení i zaměstnance?

Zobrazit celý článek20.03.2024

Amazon dostal pokutu 32 milionů EUR za sledování zaměstnanců

Francouzský úřad pro ochranu osobních údajů uložil společnosti Amazon France pokutu 32 milionů eur (téměř 800 milionů korun) za porušení GDPR. Šetření provedl na základě stížností zaměstnanců a...

Zobrazit celý článek11.03.2024

Podnikání na internetu a právo 3: Odstoupení od smlouvy

Odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od uzavření. Známé právo spotřebitelů a „strašák“ podnikatelů. Jak je tomu u poskytování digitálního obsahu?

Zobrazit celý článek08.03.2024

Musí finanční instituce nahrávat veškeré hovory se zákazníky?

Finanční instituce poskytující investiční služby musí nahrávat hovory se zákazníky. Rozsah této povinnosti byl v lednu 2024 upřesněn. Jaké to má dopady do praxe poskytování investic a ochrany...

Zobrazit celý článek06.03.2024

ESG v právu a v praxi

Zkratka ESG již nějakou dobu rezonuje nejen v korporátním světě. Co jednotlivá písmena znamenají? Žargon odborníků se zaplavil novými zkratkami. Vyznáte se v nich?

Zobrazit celý článek04.03.2024

Chcete získat dárek k narozeninám?