SAFe® Certification

SAFe® certifikace je dnes standard v oblasti Lean Agile Enterprise. Jde o mezinárodně uznávanou metodiku pro agilní transformaci organizací. SAFe certifikace jsou globálně uznávané a stojí za řadou úspěšných transformací na agilní řízení. Certifikační zkoušky jsou rozdělené dle rolí, odpovědností a kompetencí v agilním prostředí. Před samotnou certifikační zkouškou je povinné absolvovat přípravný kurz, který je i zárukou dodržení přísné kvality.

  SAFe<sup class='sup'>®</sup> Certification

  Abecední seznam SAFe školení a navazujících certifikací

  SAFe kurz

  + název certifikace

  + obsah programu

  Certified SAFe® Agile Product Manager

  Design Thinking vám pomůže řídit agilní kreativitu podle principů Lean / Agile. Od nápadu, přes realizaci až po kontinuální zlepšování. Vytvářejte kreativní, ale realizovatelné a udržitelné produkty, služby, procesy.


  Certified SAFe® Agile Software Engineer

  Softwarový inženýr je zpravidla členem agilního týmu. Znalosti principů a technik, které získáte v kurzu vám rapidně usnadní práci na projektech. Díky postupům SAFe software engineering bude vývoj hračka.


  Certified SAFe® Program Consultant

  Certified SAFe® Program Consultant (CSP) je členem Lean / Agile týmu.  Ve spolupráci s vedením pracuje na nastavení lean principů a agile procesů tak, aby ostatním ukázal cestu jak eliminovat typické překážky a maximalizovat přínosy SAFe.


  Certified SAFe® Agilist

  Buďte součástí Lean / Agile transformace. Osvojíte si principy SAFe, Lean, DevOps, agilní vývoj a systémové myšlení. Naučíme vás techniky jako Design Thinking,  Agile Product Delivery a PI Planning.


  Certified SAFe® Lean Portfolio Manager

  Naučte se strategické a investiční řízení financí v agilních projektech. Díky technikám Agile Portfolio, nebo Lean Governance dokážete manažersky sestavit a řídit investiční plán jakéhokoliv agilního projektu.


  Certified SAFe® Advanced Scrum Master

  Osvojíte si pokročilé praktiky škálovatelného inženýrství. DevOps techniky pro Scrum Mastery. Kanban a podpora Agilních architektů, produktového managementu a dalších zainteresovaných stran.


  Certified SAFe® DevOps Practitioner

  Jak vyvýjet ziskové služby. Od nápadu po cash na vašem účtu od spokojených uživatelů. Value Streamy pomohou soustředit vývoj tam, kde to ocení uživatelé nejvíce. Delivery Pipeline zase ohlídají, že na nic nezapomenete.


  Certified SAFe® Architect

  Staňte se expertem na agilní architekturu. Získáte silné kompetence v oblasti Systems, Solutions & Enterprise Architects. Naučíte se řídit agilní transformaci s pomocí Agile Release Trains a dalších technik.


  Certified SAFe® Government Practitioner

  Jak na Lean / Agile transformace v prostředí veřejné správy si osvojíte v kurzu SAFe for Government. Naučíte se nastartovat úspěšné organizační změny a budovat výkonné týmy, které se skládají z různých dodavatelů.


  Certified SAFe® Practitioner

  Členové SAFe týmu označovaní také jako SAFe Practitioners tvoří společně tým odborných konzultantů, kteří mají ideální znalosti a dovednosti pro agilní projekty.


  Certified SAFe® Product Owner / Product Manager

  Budete ovládat Lean Thinking k tvorbě "Epics" a jejich rozdělení na Features a Stories. Vylepšovat funkce, scénáře a dokážete si zorganizovat správu interací a nových požadavků s pomocí Agile Release Trains.


  Certified SAFe® Release Train Engineer

  Staňte se leaderem a koučem SAFe odpovědným za řízení end-to-end dodávek v programech, nebo value streamech vaší lean / agile organizace.


  Certified SAFe® Scrum Master

  Naučíte se integrovat Scrum do organizace, což obnáší koučování agilních týmů a nebo také pomoc s implementací agilních technik Scrum, Kanban, Lean, Program Increment (PI) a dalších technik pro interace.  Kariéra

  Certifikace SAFe otevírá nové kariérní příležitosti

  Ať už se chcete zdokonalit na svém stávajícím pracovišti, nebo hledáte motivaci pro další kariérní rozvoj, držitelé certifikace SAFe potvrzují své kvality v oblasti škálovatelsnosti Agile.

  • Organizace preferují absovlenty SAFe
  • Jdeo komplexnější certifikaci, než např. SCRUM
  • Poptávka po scaling agile exponenciálně roste i mimo IT
  Kariéra

  Důvěryhodnost

  Scaled Agile Framework® (SAFe) byl vyhodnocen jako nejpoužívanější framework pro "scaling agile", resp. úpravu agile na míru potřebám organizace.

  Více, než 70% společností, patřících do žebříčku největších zaměstnavatelů využívá, nebo má zkušenosti s metodikou SAFe. Poptávka po profesionálech a certifikacích exponenciálně roste.

  • Jedna z nejvlivnějších certifikací
  • V korporacích uznávána více, jak SCRUM
  • Síla metodiky je v propojení SCRUM, Kanban a Lean Enterprise
  Důvěryhodnost

  Scaled Agile aktuálně

  Scrum Master vs. SAFe Scrum Master

  Scrum Master vs. SAFe Scrum Master

  Film Batman vs. Superman je první, co si vybavím při diskusi dvou táborů od agilních mistrů: Scrum Master vs. SAFe Scrum Master. Oba přístupy jsou si tak podobné, ale přitom zcela odlišné....

  Zobrazit celý článek

  Nepodceňujte SAFe certifikaci. Akceleruje i váš kariérní růst!

  Nepodceňujte SAFe certifikaci. Akceleruje i váš kariérní růst!

  Jasně, že se agilní techniky snadno používají v malých týmech. Ale většina organizací, která agile adaptuje doslova bojuje s tím, jak tohle přenést do colaborativních týmů, nad složitými systémy a...

  Zobrazit celý článek

  Proč absolventi preferují PRINCE2<sup class='sup'>®</sup> Agile, před Scrum, Kanban, či SAFe

  Proč absolventi preferují PRINCE2® Agile, před Scrum, Kanban, či SAFe

  Stále je tu dost těch, kteří si myslí, že agile je pouze pro agilní vývoj IT projektů. Agilní přístup považují za něco, co jim umožní být “ jen rychlejší”.  Nebo, že agile = SCRUM a nic víc. Také...

  Zobrazit celý článek

  Chcete získat dárek k narozeninám?