ITIL® 4 certifikace

Certifikační schéma ITIL 4 je vyvinuto tak, aby zůstalo kompatibilní se stávajícím certifikačním schématem. Pokud sbíráte i body v rámci Axelos programu, zůstávají vám i všechny kredity, které můžete jednoduše přenést do nového certifikačního schématu.

  ITIL® 4 Certifikační schéma

  Certifikační schéma ITIL 4 nabídne hned několik úrovní. 

  Základem zůstává ITIL 4 Foundation. Další modul je ITIL Specialist, který obsahuje 3 programy, dále ITIL Strategist, ITIL Leader a ITIL Master.

  ITIL 4 schema certifikace

  ITIL® 4 Foundation

  Foundation

  ITIL 4 Foundation digital badge

  ITIL® Specialist

  ITIL® Managing Professional stream

  Tento stream cílí na IT specialisty, kteří pracují v inovativních, nebo digitálních týmech napříč organizací. ITIL MP stream dodává absolventům schopnosti, jak budovat efektivní IT služby a řídit projekty. Celý stream obsahuje celkem 3 moduly. 

  Jakmile úspěšně získáte certifikace ze všech 3 modulů + získáte certifikaci v ITIL Strategist: Direct Plan & Improve, můžete složit závěrečnou zkoušku (assignment) v úrovni ITIL Managing Professional a získáte stejnojmenný titul. 

  ITIL Managing Professional

  ITIL® Strategist

  ITIL® Strategic Leader stream

  Přináší skutečnou hodnotu pro byznys a koncové uživatele s pomocí metodiky ITIL pro IT Operation, Development a Service Management. Strategic Leader je schopen realizovat IT řešení tak, aby přinášeli požadované byznys potřeby. ITIL SL obsahuje 2 moduly. Jejich absolvování je nutné pro závěrečnou certifikaci / assessment z celého streamu, tedy ITIL Strategic Leader

  • ITIL Leader: Digital & IT Strategy
  • ITIL Strategist: Direct Plan & Improved
  ITIL Strategic Leader

  ITIL® Master

  ITIL Master

  Jestliže chcete získat kvalifikaci ITIL Master, je nutné absolvovat všechny kurzy z obou streamů, tj. ITIL Managing Professional a ITIL Strategy Leader, včetně finálního assignmentu z obou modulů.

  ITIL Master

  Jak přejít na ITIL 4?

  ITIL 4 Transition | Roadmapa přechodu z ITIL v3 a starší na ITIL 4

  Upgrade z ITIL v3 na ITIL 4 má smysl. Nezastavujte se v kariérním růstu IT Service Managementu!

  Pro ty z vás, kdo jste absolvovali školení ITIL s certifikací Axelos, nebo sbíráte kredity, jsme připravili certifikačního průvodce. Níže uvedené tipy vám pomohou upgradovat z ITIL v3 na ITIL 4 ve formě doporučené roadmapy, která vám pomůže přejít na ITIL 4 a přitom maximálně využít získané znalosti, dovednosti a certifikace.

  Stáhnout tip na upgrade ITIL v3 v PDF: ITIL_v3_to_ITIL_4_upgrade.pdf

  ITIL v3 to ITIL 4 upgrade

  ITIL® v3 Foundation

  Absolvent ITIL v3 Foundation, nebo ITIL 2011 Foundation

  Pokud váš nejvyšší certifikát je ITIL v3 Foundation, ITIL 2011 Foundation, nebo starší, doporučujeme absolvovat celý kurz včetně certifikace ITIL 4 Foundation.

  Tak se jednoduše upgradujete do nového certifikačního schématu a získáte nové znalosti, dovednosti v oblasti štíhlého řízení, agile, propojení developmentu s  IT Operations atd.. Tento kurz je dostupný od 28. února 2019. Aktuální termíny zde:

  ITIL 4 Foundation kurz >

  ITIL v3 Foundation to ITIL 4 update

  ITIL v3 Intermediate (3 až 4 kredity)

  Absolventi ITIL Practitioner, nebo 1 kurzu ITIL Intermediate

  Ti z vás, kdo máte minimálni počet kreditů nad rámec ITIL Foundation, mají 2 možnosti jak přejít na ITIL 4 v závislosti na tom, jakých cílů chcete dosáhnout.

  1. Varianta

  Pokud nemáte nejvyšší ambice, ale chcete se spíše specializovat a využít pouze dílčí části ITIL 4 Update, doporučujeme získat certifikaci ITIL 4 Foundation a následně si vybrat preferrovanou oblast zájmu, ITIL Specialist, Strategist nebo Leader. Tyto moduly budou postupně spuštěné v průběhu roku 2019-2020.

  2. Varianta

  Máte-li motivaci, určitě pokračujte ve sbírání kreditů. Jakmile dosáhnete 17 kreditů, máte nárok na ITIL Managing Professional Modul (bude spuštěn). Výhodou je, že můžete rychle navázat na získané znalosti, dovednosti a získat výhodně ITIL Managing Across the Lifecycle certifikaci. 

  ITIL v3 Intermediate to ITIL 4 update

  ITIL® Intermediate (6+ kreditů)

  Jestliže jste získali 6 a více kreditů, není zde důvod přemýšlet

  Určitě pokračujte ve sbírání kreditů dle stávajícího schématu. Jde o nejvýhodnější cestu, jak využít vaše získané certifkace a připravit se na snadný upgrade do ITIL 4 s kurzem ITIL Managing Professional. K získání tohoto modulu je nutné dosáhnout celkem 17 kreditů.

  ITIL kredity to ITIL 4 update

  ITIL® v3 Expert

  Dosáhli jste nejvyššího levelu ITIL Expert, gratulujeme!

  Jakmile bude spuštěn nový transition kurz ITIL Managing Professional, je to jediný kurz, kterým upgradujete svoji kvalifikaci na ITIL 4 Update.

  Pokud jsou vaše ambice ještě vyšší, doporučujeme následně certifikační kurz Strategic Leader ITIL, který získáte tak, že absolvujete pouze modul ITIL Leader Digital & Strategy.

  ITIL Expert to to ITIL 4 update

  Aktuálně z IT Service Managementu

  ITIL 4: termíny vydání nových certifikací

  ITIL 4: termíny vydání nových certifikací

  Víme, kdy budou spuštěné nové moduly ITIL 4. Sestavili jsme časovou osu vydání nových verzí ITIL 4. Nenechte si ujít nejnovější aktualizace.

  Zobrazit celý článek

  Sleva -30% na ITIL 4 Foundation u TAYLLORCOX

  Sleva -30% na ITIL 4 Foundation u TAYLLORCOX

  Připraveni na trochu jarní očisty? V TAYLLORCOX jsme pro vás připravili jarní slevy na kurzy ITIL 4 Foundation. Bestseller (nejen) pro IT manažery. Jaké jsou tedy aktuální ceny a slevy na ITIL 4?

  Zobrazit celý článek

  Fast Track na ITIL 4 Foundation

  Fast Track na ITIL 4 Foundation

  Nejrychlejší cesta, jak přepnout ze staré verze ITIL v3 na ITIL version 4 Foundation: Fast Track od TAYLLORCOX.

  Zobrazit celý článek

  ITIL<sup class='sup'>®</sup> Intro: objevte přínosy manažerského řízení IT

  ITIL® Intro: objevte přínosy manažerského řízení IT

  ITIL® Intro za 1/2 dne přesvědčilo většinu manažerů o přínosech nejpopulárnější metodiky IT Service Managementu

  Zobrazit celý článek

  První recenze kurzu ITIL 4 Foundation je tu

  První recenze kurzu ITIL 4 Foundation je tu

  Máme za sebou zbrusu nový kurz ITIL 4 Foundation, je u dotupný i vám a zde je první velká recenze trenérů na inovovaný ITSM framework

  Zobrazit celý článek

  Nový "ITIL 4" dorazí v agilní formě začátkem roku 2019

  Nový "ITIL 4" dorazí v agilní formě začátkem roku 2019

  Jako certifikovaní partneři AXELOS a členové týmu, který spolupracuje na vývoji nové verze ITIL se s Vámi chceme podělit o chystané novinky. Axelos na konci roku 2017 oznámil významné změny v...

  Zobrazit celý článek

  ITIL Service Strategy vám ukáže jak řídit IT

  ITIL Service Strategy vám ukáže jak řídit IT

  Co je to ITIL Service Strategy? Jak zvyšuje efektivitu uživatelů a vytváří spokojenost s IT? Jak pomáhá plnit strategické a byznys cíle organizace? Podívejte se, proč je tak populární u absolventů...

  Zobrazit celý článek

  Jak uspět u certifikace ITIL Foundation?

  Jak uspět u certifikace ITIL Foundation?

  Jak zvládnout ITIL Foundation certifikaci na první pokus? 5 nejžhavějších tipů, které vám pomohou eliminovat problémy u certifikační zkoušky.

  Zobrazit celý článek

  ITIL<sup class='sup'>®</sup> Practitioner - revoluce v ITSM

  ITIL® Practitioner - revoluce v ITSM

  Očekávali jste od ITIL Foundation jak uplatnit ITIL v praxi a zde je odpověď: ITIL® Practitioner od TAYLLORCOX.

  Zobrazit celý článek

  Chcete získat dárek k narozeninám?